فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

فراخوان پذیرش دانشجوی بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۸-۹۷ منتشر شد.
به گزارش تست نیوز شرایط و نحوه ارائه درخواست پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با استناد به آیین نامه های استعدادهای درخشان به صورت زیر است
به اطلاع كليه متقاضيان (اعم از دانشجويان دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و ساير دانشگاه هاي دولتي) مي رساند: پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد بدون آزمون به استناد ” آيين نامه پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان در دوره تحصيلي كارشناسي ارشد” به شماره ۷۷۹۴۸/۲۱ تاريخ ۵/۵/۱۳۹۳ و ابلاغ شماره ۲۴۴۵۹۱/۲۱/۲ مورخ ۳/۱۱/۱۳۹۵ وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و مصوبات داخلي انجام مي پذيرد.
شرايط پذيرش
دانشجويان دوره كارشناسي پيوسته (مجموع روزانه و شبانه) دانشگاه هاي دولتي كه واجد شرايط زير باشند، مجاز به ارائه درخواست پذيرش به دانشگاه هستند:
۱-۱٫پس از شش نيمسال تحصيلي با گذراندن حداقل سه چهارم از كل واحدهاي دوره به لحاظ ميانگين كل جزو ده درصد برتر دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود باشند.
۱-۲٫حداكثر در هشت نيمسال تحصيلي دانش آموخته شوند.
۱-۳ .سال تحصيلي ۹۸-۹۷ سال تحصيلي بلافاصله پس از دانش آموختگي آنها باشد.
۲ .متقاضياني كه در طول شش يا هفت نيمسال تحصيلي دانش آموخته شوند و به لحاظ ميانگين كل در مقايسه با دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود جزو ده درصد برتر باشند با رعايت بند ۱-۳ .
۵ .برگزيدگان رتبه هاي اول تا پانزدهم نهايي المپيادهاي علمي- دانشجويي براي ورود به همان رشته و به شرط آن كه از لحاظ ميانگين كل جزو ۲۰ درصد برتر هم رشته و ورودي دانشگاه مبدا باشند با رعايت بند ۱-۳ .
۶ .دانشجوياني كه از لحاظ ميانگين كل جزو ۲۰ درصد برتر هم رشته و ورودي خود بوده، و حداكثر در مدت هشت نيمسال دانش آموخته شوند، به ترتيب اولويت رتبه متقاضيان و به شرط كسب ميانگين كل حداقل ۱۵ و عدم تكميل ظرفيت پذيرش بدون آزمون توسط ده درصد برتر. (صرفا” براي دانشجويان دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي) ظرفيت پذيرش و ساير موارد اشاره نشده، مطابق با آيين نامه وزارتي خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

آگاهی رسانی
avatar